Založ si blog

Pokrytectvo na pokračovanie

alebo

Čo to na nás zasa hráte?

Najnovší vakcinačný letecký most je výnimočným momentom skúmať motívy a potenciál mnohých účastníkov mediálnej búrky(v poháriku vody).

Aktuálny odpor ku všetkému ruskému a-priori nie je racionálny, ani aktuálne odôvodnený a hlavne nie je uprímný. Bojovníci proti Sputniku V nebojujú proti plynu, ktorým kúria, ani proti benzínu v aute, ani uránovým palivovým článkom atď…poviete si, že možno preto, lebo ide o štandardizovaný globálne obchodovaný tovar, ktorý nemá etnicitu a najmä ho netreba certifikovať. A čo ak pridáme ruský cyklotron, ktorý sme získali vrámci deblokácií a určite by neprešiel certifikáciou na európskej úrovni, ale lieči ľudí a sme radi, že ho máme? Protiruský sentiment je živený a financovaný najmä z USA a je súčasťou ich vzájomných proxy vojen. Sme v ňom len figúrka a nechávame sa lacno najímať a ako ukázala história, na konci budú títo nájomní propagandisti ponechaní sami na seba, ako sa im to stalo v Maďarsku v 56om a odvtedy vlastne vždy. Po použití zahodiť.

Naša zlá skúsenosť s imperializmom je však reálna. Najlepšie si spomenieme na ten sovietsky, lebo bol citeľný a polovica národa si ho pamätá. Tu je však potrebné pripomenúť, že pre Slovensko nebol horší, než napr. uhorský a nie je dôvod si myslieť, že ten americký bude podstatne príjemnejší. Ďakujme náhode, ktorá nás umiestnila dostatočne ďaleko od Číny. Malé štátiky a etniká zažívajú nejakú formu a mieru podriadenosti počas celej histórie. Presadzovať, aby 5 miliónov Slovákov malo rovnaký hlas, ako 100miliónov nemecky hovoriacich obyvateľov EU, je nepochopením reality. Pod nadvládou budeme a naivne sa mýlia tí, ktorí si myslia, že si vyberieme, pod akou a kedy.

Je legitimné, že Rusko (aj)poskytovaním vakcín, ergo politickohumanitárnou pomocou, rieši aj svoje politické vzťahy s ostatnými krajinami, ktoré sú dôležité. V prvom rade by sme si mali pripiť na zistenie, že nie sme úplne irelevantná krajina a zamyslieť sa, ako to využiť aj na niečo prospešné. Rád by som počul zdôvodnenie, ako je nákup vojenských vrtuľníkov z USA užitočnejším krokom, než nákup vakcín z Ruska. Vlastne by som veľmi rád počul racionálne debaty vždy, keď sa deje niečo podstatné. Ale tie by kazili propagandu, takže nemajú priestor.

A na záver k divadeľnému predstaveniu našich (bábko)hercov. Niekoľko šikovnejších hráčov sa už naučilo, ako zahrať s pánom premiérom hru na kŕmenie dieťaťa. Nie, že mi spapáš tú kašičku! Tak sa nechal IM nahovoriť už na zopár krokov, s ktorými by inak nesúhlasil. V jeho snahe urobiť natruc Sulíkovi a aj kritikom mimo koalície sa premiérovi podarilo nechtiac urobiť niečo prospešné. A dokonca nečakane ani neklame, keď viní európsku liekovú mašinériu zo súčasného nelichotivého stavu v dostupnosti vakcín u nás. Sám Sebastian Kurz kritizoval EMA a rokuje spolu s Dánskom a Izraelom o spolupráci pri zabezpečovaní sebestačnosti na úrovni krajiny a nie EU. Prázdne vyjadrenia pani Remišovej a pána Sulíka o ohrození koalície už nemôže brať nikto vážne, pretože všetci vedia, že viac, než ruská vakcína alebo pokles preferencií by im vadil odchod zo svojich postov. Ide o peniaze až na prvom mieste. Nie je asi náhodou, že na ministerstve hospodárstva sa neobjavili žiadne údajné smerácke kauzy. Ani na školstve. O doprave, vnútre a obrane sa ani nebavme. Biznis pokračuje, ako doteraz. Zmenilo sa len pár figuriek vo vláde a pár slabších konkurentov na strane dodávateľov išlo z kola von. Do Dubaia napr. Inak všetko, ako bolo. Zvlášť pozoruhodné je ticho inak všadeprítomného a dovšetkéhokecajúceho pána Naďa. Či je to jeho vlastný kalkul, alebo noty od amerického veľvyslanca, sa ukáže skôr, či neskôr. Neprepínajme!

Nie, ani teraz sa nemusíte báť, že by sa rozpadla vláda a vrátil sa Fico. Aj týchto odtiaľ budeme musieť vyniesť proti ich vôli.

Je minister Lengvarský a)podvodník, b)lotor alebo c)hlupák?

21.06.2021

Dnes počas tlačovej besedy pán Lengvarský ako minister zdravotníctva povedal (9min40s): „Očkovaní budú mať jednu veľkú výhodu. To, že neochorejú“ https://www.facebook.com/watch/?v=510164380228643 Vzhľadom na vzdelanie autora toto tvrdenie nie je omylom, ale je lžou a nie len, že uvádza do omylu občanov za účelom získania finančného prospechu pre výrobcov vakcín, [...]

Kedy sme potratili slobodu?

11.06.2021

Ostatných 30 rokov počúvame viac, ako polovicu politického spektra prízvukovať, ako je sloboda našou hlavnou hodnotou. Heslá sú všadeprítomné. Freedom of choice(sloboda voľby). My body my choice(moje telo, moja voľba) najmä v súvislosti s potratmi a zmenami pohlavia. Právo na výber lekára, lieku, formy a obsahu vzdelania, partnera, právo na ochranu [...]

Konšpiračné teórie I. Masmédiá ako zdroj

30.03.2021

Už snáď ani nie je deň, kedy by niekoho verejne neoznačili za zástancu, prípadne šíriteľa konšpiračnej teórie. Populárny je aj nelichotivý pojem „konšpiračný web“. Užívatelia týchto pomenovaní(najmä tí aktívni v médiách) ich v hojnej miere používajú na označenie čohokoľvek, čo sa im práve nehodí do nimi prezentovaného príbehu, alebo sa im to len [...]

pocasie-24-7-2021

Horúčavy sa vracajú, cez víkend sa to len rozbehne

23.07.2021 22:00

Slovensko opäť zažije na niektorých miestach vysoké teploty, ktoré výrazne prekročia tridsaťstupňovú hranicu. Dokedy nás potrápia?

SR premiér Heger očkovanie koronavírus druhá dávka BAX

ONLINE: Británia čelí problému prázdnych regálov, Heger je plne zaočkovaný

23.07.2021 21:56

Premiér SR dostal vo veľkokapacitnom očkovacom centre v Bratislave druhú dávku AstraZeneca.

ruky, peniaze, euro, bankovky, oblek, počítanie

Matovič zaplatí očkovaciu kampaň. Výdavky chce prísne kontrolovať, aby 'neskončili v koši'

23.07.2021 19:37

Ministerstvo financií SR uvoľnilo peniaze vo výške 3 862 559 eur na očkovaciu kampaň rezortu zdravotníctva.

okresny sud, Bratislava II, Ba II, Drienova 5

Takáčovec Dömötör bude stíhaný väzobne

23.07.2021 18:01

Je obava, že by mohol ovplyvňovať svedkov a pokračovať v trestnej činnosti.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 11373x
Priemerná čítanosť článkov: 2275x

Autor blogu

Kategórie